Παρασκευή 10 Μαρτίου 2017

Το λάθος του Λεάλι στέρησε τη νίκη από τον Ολυμπιακό
Έβαλε τα χεράκια του και έβγαλε τα… ματάκια του ο Ολυμπιακός. Ο Καμπιάσο επέστρεψε στην ενδεκάδα των Πειραιωτών με γκολ, ωστόσο ο Λεάλι έκανε δώρο την ισοφάριση (1-1) στην Μπεσίκτας και έβαλε δύσκολα στην ομάδα του ενόψει της ρεβάνς στην Πόλη.

Εξαιρετικά στημένοι στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» στον αγωνιστικό χώρο, κράτησαν μακριά από την εστία τους τους Τούρκους αλλά στην επανάληψη έμειναν από δυνάμεις και έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να τους στερήσουν τη νίκη και να πάρουν εκείνοι το προβάδισμα.

Ο Καμπιάσο με εξαιρετική κίνηση σαν κρυφός φορ και άψογη κεφαλιά μετά από σέντρα πάρε-βάλε του Ανσαριφάρντ άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες, δείχνοντας στον πρώην τεχνικό του Ολυμπιακού Πάουλο Μπέντο ότι κακώς δεν τον χρησιμοποιούσε αλλά ο Αμπουμπακάρ στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το… δώρο του Λεάλι και με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (1-1).
Πηγή: sport-fm.gr